Zrób to sam - meble tarasowe z palet

0
Zrób to sam - meble tarasowe z palet

Niebawem długi weekend majowy. Jeśli zamierzacie spędzić go na działce, ogrodzie lub na tarasie, a nie macie jeszcze mebli ogrodowych to koniecznie przeczytajcie ten wpis.


Cena używanej palety to ok 10 zł. Do wykonania jednej ławki potrzebne będą 4 palety i niezbędne narzędzia stolarskie. Aby skrócić czas i zmniejszyć nakład sił warto skorzystać ze szlifierki, za pomocą której drewno zostanie ładnie wygładzone. Niektóre palety trzeba rozebrać, aby uzyskać np. wsporniki z tyłu ławki czy też odciążyć optycznie dół ławki.

 

 

 


 

 

Krok 1 - palety muszą być wyczyszczone, oszlifowane i suche.

 

drewniane palety - idealny materiał na ławkę

fot. źródło - Sopur - palety drewniane to doskonały materiał na wykonanie ławki na taras czy do ogrodu.

 

Krok 2 - Konstruowanie ławki - zgodnie z zasadą im prostsza tym stabilniejsza.

 

Konstrukcja ławki do ogrodu lub na taras

fot. źródło - Sopur. Kluczem do sukcesu jest wykorzystanie gotowych elementów jako konstrukcji ławki z niewielką ich modyfikacją.

 

ławka przed malowaniem bejcą i lakierem Hydrolak

fot. źródło - Sopur. Ławka prawie gotowa, jeszcze tylko bejcowanie i lakierowanie.

 

Krok 3 - barwienie Bejcą Zewnętrzną - Wodną. Bejca przeznaczona do dekoracyjnego malowania elementów drewnianych i drewnopochodnych: mebli i architektury ogrodowej przeznaczonej do sezonowej ekspozycji na warunki zewnętrzne. Charakteryzuje się wysoką odpornością na UV. Tworzy cienką powłokę odporną na działanie grzybów i glonów. Bejca ta posiada dobrą rozlewność i penetrację drewna. Podkreśla rysunek usłojenia drewna.

 

Drewniana ławka dokładnie zabezpieczona przed promieniowaniem UV i pleśnią.

fot. źródło - Sopur. Doskonały efekt - ławka na taras została polakierowana Hydrolakiem, dzięki temu na długo zagości na tarasie.

 

Krok 4 - lakierowanie - Hydrolak bezbarwny. Lakier wodorozcieńczalny zewnętrzny przeznaczony do dekoracyjnego i ochronnego malowania powierzchni drewnianych i drewnopochodnych narażonych na wpływ zewnętrznych warunków atmosferycznych np.: balustrad, mebli i galanterii ogrodowej. Dają wytrzymałe, wysokiej jakości powłoki z widocznym rysunkiem drewna. Dzięki wysokospecjalistycznym dodatkom, między innymi blokera UV, tworzą powłokę odporną na biodegradację i zmienne warunki atmosferyczne.

 

Efekt końcowy - ławki stanęły na tarasie.

fot. źródło - Sopur. Ławki na tarasie czekają na pierwszych gości.

 

Gotowe ławki - czekają na majówkę :)

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
{nocache:b857b503b95bb28047aa1b1fee70ead6#0}
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl