DREMA 2018 - na drodze do Przemysłu 4.0

0
DREMA 2018 - na drodze do Przemysłu 4.0

Polski przemysł meblarski w ostatnim czasie nabrał sporego przyspieszenia. Zwiększenie sprzedaży mebli zwłaszcza poza granice kraju stawia przed rodzimymi producentami konieczność ciągłego doskonalenia procesów produkcyjnych.


Tegoroczne targi odbywały się pod hasłem: DREMA 2018 na drodze do Przemysłu 4.0.

W trakcie tych czterech intensywnych w wydarzenia dni Międzynarodowe Targi Poznańskie stały się miejscem agregującym sporą dawkę wiedzy, bez której nie byłby możliwy tak intensywny rozwój przemysłu meblarskiego.

Na szczególną uwagę zasługuje Poligon Umiejętności, wydarzenie które kolejny rok z rzędu przyciąga tłumy zainteresowanych słuchaczy. Ciekawe wykłady, pokazy praktyczne, możliwość przetestowania produktów - bezcenne dla praktyków.

 

 
W sześciu pawilonach można było odwiedzić stoiska blisko 400 wystawców.

Wśród nich stoisko nr 3 w pawilonie 3A będące miejscem ekspozycji produktów do obróbki, klejenia i uszlachetniania drewna firmy Meblopol.

 

DREMA 2018 stoisko TG Meblopol

fot. R.S. - Stoisko Meblopol na DREMA 2018.


Specjalnie na tę okazję przygotowana została przyjazna przestrzeń, w której komfortowych warunkach można było zapoznać się asortymentem dystrybuowanym przez Meblopol, oraz porozmawiać z Doradcami Technicznymi, których wysokie kwalifikacje są ich niewątpliwym atutem.


Co się działo na DREMA?

Jeśli Ktoś nie był na DREMA, to mógł poczuć namiastkę tego niesamowitego klimatu oglądając transmisję na żywo, która przekazywana była ze studia DOM I DREWNO. Chcę przejść do filmów z DREMA 2018

W halach targowym odbywały się spotkania z producentami maszyn, narzędzi, twórcami rozwiązań informatycznych dedykowanych dla producentów zajmujących się profesjonalną obróbką drewna.
Uczniowie szkół na żywo wykonali drewniane ule dla pszczół do przyszkolnej pasieki i budy dla psów, które zostaną przekazane do schroniska dla zwierząt będącego pod nadzorem Ogólnopolskiej Fundacji NaszeZoo.pl.

Wiedza jest kluczowa w osiąganiu sukcesów w branży meblarskiej i drzewnej, dlatego nie zabrakło licznych szkoleń, wykładów czy nawet egzaminów np. na Czeladnika i Mistrza parkieciarstwa (Pawilon 3, Strefa Parkietu).

 

Atrakcje DREMA.

Niewątpliwą atrakcją są Mistrzostwa Polski we wbijaniu za pomocą jednego uderzenia 3,5 calowego gwoździa (5 uderzeń, 5 gwoździ) w drewnianą kantówkę.

W dniu 14 września został również rozstrzygnięty konkurs Starcie Mistrzów, czyli pokaz prac 10 laureatów konkursu.Wygrała praca Syzyf. Niezwykły mechanizm nawiązujący do mitu o Syzyfie. Za pomocą drewnianych przekładni mechanizm przenosi kulki na samą górę aby następnie sturlały się na dół. Niekończący się proces :) Mechanizm wykonany z dużą precyzją przez pasjonata majsterkowania, który nie jest z wykształcenia stolarzem. Zgodnie z maksymą "dla chcącego nic trudnego" autor "Syzyfa" tworzy wiele narzędzi własnymi siłami i wg. własnego pomysłu. Rezultat olśniewający. Wybór zwycięzcy nie należał z pewnością do łatwych, gdyż można było podziwiać naprawdę inspirujące prace pozostałych laureatów.

 

Dziękujemy wszystkim naszym gościom na DREMA i do zobaczenia w kolejnym roku!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl