Sopur bez tajemnic - wywiad z Robertem Kozłowskim Dyrektorem Zarządzającym

0
Sopur bez tajemnic - wywiad z Robertem Kozłowskim Dyrektorem Zarządzającym

W dniu dzisiejszym porozmawiamy z panem Robertem Kozłowskim reprezentującym bydgoską firmę Sopur, który opowie nam m.in. o produkcji bejc, lakierów, olejów do drewna.

 


Czy mogę prosić o przybliżenie naszym czytelnikom jakie zajmuje Pan stanowisko, jaka jest Pana rola w firmie Sopur?


Od września tego roku pełnię funkcję Dyrektora Zarządzającego. Moje zadania polegają na koordynacji  pracy wszystkich działów w firmie. Podejmuję strategiczne decyzje dotyczące na przykład inwestycji, kierunków rozwoju firmy czy nowych produktów.  Spotykam się z kluczowymi klientami i dostawcami, negocjuję umowy i warunki handlowe.

 


Skąd się wzięła nazwa firmy SOPUR?


Nazwa Sopur powstała na samym początku działalności firmy, w roku 1988 gdy pierwszą działalnością spółki była produkcja izolującej pianki PUR z surowców odpadowych. To właśnie ze słów Systemy Odpadowe PUR wywodzi się nasza nazwa. Pianki produkowaliśmy bardzo krótko, pod koniec roku 1989 powstały bejce do drewna. Jednym z pierwszych kolorów był Brunat 22-25. Odcień ten został stworzony na zamówienie bydgoskiego producenta mebli i, co jest prawdziwym ewenementem, do dziś jest jednym z najbardziej popularnych kolorów w naszej ofercie.  Bejce, lakiery i oleje kierowane do przemysłu meblarskiego to do dnia dzisiejszego podstawa naszej działalności. Po trzydziestu latach pracy czujemy się specjalistami w dziedzinie uszlachetniania powierzchni drewna. Oprócz produkcji naszych wyrobów zajmujemy się produkcją zleconej chemii przemysłowej, w szczególności wyrobów rozpuszczalnikowych i przedmieszek nitrocelulozowych.


Czy firma Sopur jest firmą tylko z kapitałem polskim?


Tak, Spółka Sopur to polska firma, udziałowcami są osoby prywatne.


Początki firmy sięgają 1988 roku, proszę powiedzieć jak bardzo zmieniła się firma na przestrzeni prawie 30 lat?


W ciągu tych trzech dekad udało się nam zbudować bardzo silną pozycję na rynku bejc i lakierów do mebli. Wprowadziliśmy na rynek wiele różnego rodzaju bejc, olejów, patyn, lakierów, rozcieńczalników.
Stale poszerzamy asortyment ale też jakość świadczonych usług (serwis i doradztwo technologiczne). W ciągu minionych lat sama firma zmieniła się w istotny sposób: wyremontowaliśmy większość naszych budynków, zainwestowaliśmy w nowoczesny sprzęt produkcyjny i laboratoryjny, korzystaliśmy z dofinansowań unijnych. Zawsze podkreślam, że na pozycję firmy ogromny wpływ mają nasi pracownicy, którzy są wspaniałymi fachowcami i wielu z nich jest związanych z firmą od lat. Jest to coraz rzadsze na aktualnym rynku pracy i  świadczy o tym jak silnym i  zintegrowanym zespołem jesteśmy. Również od lat jest z nami większość naszych dystrybutorów i klientów, zarówno w Polsce jaki i zagranicą. To dzięki ich lojalności udało nam się odnieść sukces. Nasi partnerzy uważają nas za solidnych dostawców, co jest dla nas źródłem dużej satysfakcji i motywuje nas do dalszej pracy.


W ostatnich latach firma Sopur w sposób zauważalny wyszła do Klienta. Zmiana strony, obecność na FB, liczne artykuły na specjalistycznych portalach, kanał youtube - jaki kolejny krok państwo planują?


Zawsze staraliśmy się docierać w możliwie jak najlepszy sposób do naszych klientów. Co roku jesteśmy na branżowych targach Drema w Poznaniu, publikujemy nasze artykuły w prasie branżowej, staramy się docierać z naszymi materiałami promocyjnymi, w szczególności Kartami Kolorów, do producentów mebli i stolarzy, organizujemy szkolenia. Również w internecie zintensyfikowaliśmy nasze działania by być jak najbliżej klienta. Jedną z ważniejszych decyzji w tym zakresie było podjęcie ścisłej współpracy ze sklepem internetowym www.meblopol24.pl , dzięki któremu internauta może nie tylko szybko dokonać zakupu ale także zasięgnąć fachowej porady. Tego typu serwis jest w mojej opinii bardzo potrzebny w czasach gdy ilość produktów i informacji jest przytłaczająca.

 

sopur - informacje w internecie

fot. Sopur - nowa strona firmowa, FB i kanał na Youtube to nowoczesny sposób komunikacji z klientem.

 


Jeśli chodzi o produkty, który z nich jest pańskim zdaniem produktem topowym?


Naszym produktem topowym niezmiennie od lat jest bejca do drewna – Bejca Nitro ale także w coraz większej mierze Bejca Pastelowa. Bejca Pastelowa to produkt o nowoczesnej kolorystyce (paletę kolorów tej bejcy tworzą ciepłe barwy takie jak biel, popiel, beż a także rozbielone brązy i czernie). Cieszymy się również z zauważalnego wzrostu  zainteresowania naszymi olejami, w szczególności Olejem Twardym do Drewna i Olejem NANO do Podłóg. W przypadku tych produktów udało nam się pogodzić bardzo dobrą jakość z niewygórowanymi cenami. Kolejnymi produktami, które cieszą się dużym zainteresowaniem na rynku są lakiery (lakiery nitrocelulozowe Solak NC oraz lakiery wodorozcieńczalne Solak Hydro PLUS i Hydrolak).

 

Bejca do drewna nitro - firma Sopur

fot. Sopur - bejca do drewna nitro, to najczęściej kupowana od lat.


Produkują Państwo Olej do Podłóg Nano. Nanotechnologia to bardzo ciekawe zagadnienie czy można prosić o przybliżenie czym jest nanotechnologia i jakie ma zastosowanie właśnie w tym produkcie?


Nanotechnologia jest nauką, która zajmuje się tworzeniem określonych struktur na poziomie nanometrycznym, czyli poziomie atomów i cząsteczek. Nasz Olej zawiera w swoim składzie nanocząsteczki które polepszają jego właściwości odpornościowo/użytkowe.W ofercie Sopur są produkty dla Profesjonalistów i dla przeciętnego użytkownika - na targach Drema 2017 można było zobaczyć nowy Państwa produkt - farby do drewna typu DIY - kiedy wejdą do oficjalnej sprzedaży?


Przygotowujemy ofertę produktów typu DIY (kierowaną do majsterkowiczów), która będzie zawierała Farbę kryjącą (przeznaczoną na różne powierzchnie, łatwą i bezpieczną w aplikacji) ale również bejce, lakiery i oleje. Farba Newcolours (oraz nowa strona www poświęcona temu produktowi)  będzie dostępna już pod koniec grudnia.


Produkty na zamówienie - jak Klient może zamówić np. Bejcę Pastelową BPA-D w indywidualnym kolorze? Ile trwa realizacja zamówienia?


Każdy klient może zamówić bejcę, lakier lub olej w indywidualnym kolorze. Gotowa paleta kolorów jest bardzo szeroka i zazwyczaj nie ma problemu z wyborem odpowiedniego odcienia z Kart Kolorów. Jednak zdarza się, że jest potrzeba przygotowania niestandardowego koloru. Nasze laboratorium kolorystyczne wykonuje takie zadanie zazwyczaj w przeciągu 3-6 dni roboczych. W przypadku większych linii produkcyjnych gdzie na ostatecznie uzyskany kolor ma wpływ wiele czynników nasi Doradcy Techniczno-Handlowi i Koloryści dokonują doborów kolorów na miejscu u klienta.

 

wybarwienia drewna uzyskane za pomocą bejcy pastelowej do drewna - modna skandynawska kolorystyka

fot. Sopur - bejca pastelowa do drewna w modnych odcieniach szarości i beżu.


Czy była jakaś nietypowa realizacja na zamówienie klienta i czy można prosić o uchylenie rąbka tajemnicy czego dotyczyła?


Ostatnim nietypowym zadaniem, przed którym stanęliśmy było przygotowanie bejcy na ozdobne korki do butelek z winem :)

 

Dziękujemy za rozmowę :)


 

Oferta firmy Sopur - sprawdź teraz

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl