Wszystko o wełnie stalowej 0
Wszystko o wełnie stalowej

Czy wiesz, że wełna stalowa jest cieńsza od ludzkiego włosa? Jak produkuje się wełnę stalową? Jaka jest gradacja wełny stalowej? Jaki rodzaj wełny stalowej służy do polerowania, a jaki do szlifowania? Jak można wykorzystać wełnę stalową w procesie barwienia drewna?

Wełna stalowa przypomina zgrzebną wełnę owczą, ale niech nie zwiodą Ciebie pozory... Wełna stalowa nie jest przyjemna w dotyku i bardzo dobrze, ponieważ ma być szorstka i ostra. Wełna stalowa przeznaczona jest do polerowania i szlifowania różnych materiałów, w tym drewna.

czytaj całość »
Popielaty i szary. Poradnik czym i jak barwić drewniane meble 0
Popielaty i szary. Poradnik czym i jak barwić drewniane meble

Meble w odcieniach szarości? W zależności od aranżacji szare meble mogą nadać pomieszczeniu industrialnej wymowy lub eleganckiej nutki. Osobom gustującym w przytulnych pomieszczeniach radzimy wybrać raczej popiele, które delikatnie podkreślają kontury mebla, a dzięki pastelowemu wydźwiękowi ocieplają atmosferę.
W jednym z wpisów wprowadziłam Was w tematykę bieli - dziś kolej na kolor szary i popielaty. Mam nadzieję, że w przystępny sposób przybliżyłam Wam produkty, dzięki którym będziecie mogli wykończyć meble samodzielnie lub z pomocą stolarza. Lakiery, oleje, impregnaty - wszystko w zasięgu ręki :)

czytaj całość »
DREMA 2018 - na drodze do Przemysłu 4.0 0
DREMA 2018 - na drodze do Przemysłu 4.0

od 11 do 14 września w Poznaniu odbywały się Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego.

DREMA to miejsce spotkań producentów, praktyków, ekspertów i pasjonatów powiązanych z obróbką drewna. Wiele się działo: pokazy, konkursy, poligony umiejętności itp.
W tym czasie stworzone zostały meble dla dzieci z Domów Dziecka. Kto je zrobił? Poznańscy studenci Uniwersytetu Przyrodniczego. Dzięki ich pracy powstały biurka, łóżka i szafki.

Na targach nie mogło zabraknąć stoiska Towarzystwa Gospodarczego "Meblopol" sp. z o.o. Przestrzeń stoiska nr 3 w pawilonie 3A została specjalnie zaprojektowana byście mogli w przyjaznych warunkach spojrzeć na produkty, oraz usiąść i porozmawiać z naszymi ekspertami.

Przeczytajcie co działo się na DREMA i zobaczcie zdjęcia.

czytaj całość »
Lakierowanie może być proste! 0
Lakierowanie może być proste!

Chcesz dowiedzieć się jak uniknąć błędów w trakcie lakierowania mebli?

Czy temperatura otoczenia ma wpływ na wybór typu rozcieńczalnika?

Czy eksperymentować, testować proporcje i ustawienia?


Przeczytaj wpis autorstwa pana Zbigniewa Busza Dyrektora Zakładu Usług Produkcyjnych w T.G. Meblopol.

czytaj całość »
Nakastliki – wyjątkowe przedwojenne stoliki nocne 0
Nakastliki – wyjątkowe przedwojenne stoliki nocne

Do renowacji trafiły dwa stylowe nakastliki Czym jest nakastlik? Ten mebel zagościł w sypialniach, a jest to najprościej w świecie stolik nocny. Pochodzenie nazwy nakastlik wywodzi się z języka niemieckiego (nacht -noc, kasten - skrzynia). Pan Artur wykorzystał w doborze koloru bejcy wzornik bejc Sopur, a następnie wybrał 4 kolory i wykonał próbne wybarwienia by zdecydować się na kolor brunat 22-23. Chcesz dowiedzieć się więcej - przeczytaj relację z wykonanych prac.

czytaj całość »
Bejca wodna, bezpieczna i ekologiczna 0
Bejca wodna, bezpieczna i ekologiczna

Szukasz bejcy, która jest bezpieczna dla otoczenia i środowiska? Odpowiedzią jest bejca wodna, która nie posiada w swoim składzie rozpuszczalników. Jest produktem bazującym na wodzie. Dzięki pigmentom nadaje drewnu jednorodne wybarwienie, które odporne jest na promieniowanie UV. Bejca wodna charakteryzuje się bardzo dobrą rozlewnością i ma dłuższy czas schnięcia, co jest atutem jeśli chcesz nanieść poprawki. Bejce wodne Sopur są wyprodukowane zgodnie z normą PN-EN 71-3+A1:2014-12, dzięki czemu można je stosować na zabawki i meble dla dzieci. 

 

czytaj całość »
Białe meble i podłogi - przeczytaj czym możesz pomalować i odmienić ich wygląd 0
Białe meble i podłogi - przeczytaj czym możesz pomalować i odmienić ich wygląd

Kolor biały zagościł w polskich mieszkaniach  na dobre. Biel jest uniwersalna, optycznie powiększa i tworzy klimat rodem ze skandynawskich domów. Dzisiaj wiele osób dąży do wykreowania harmonijnego wnętrza opartego w dużym stopniu o białe meble, elementy wystroju wnętrza czy ściany. Zmiana aranżacji mieszkania niekoniecznie związana jest z dużymi wydatkami np. wymiana  umeblowania, czasem wystarczy przemalować… W dzisiejszym wpisie postaram się wskazać sprawdzone metody i produkty, które mogą przydać się w trakcie renowacji mebli w domowych warunkach.

czytaj całość »
Drewno. Klejenie i spajanie drewna 1
Drewno. Klejenie i spajanie drewna

Drewno - jeden z najstarszych materiałów z którego dobrodziejstw korzysta człowiek. Drewno jako źródło energii, dobro luksusowe i użytkowe. Od najprostszych desek do krojenia chleba, przez mocne szkielety domów po meblarstwo i motoryzację. Czym jest drewno i jakie ma właściwości? Za pomocą czego je łączyć? - chemicznie (klejem) czy mechanicznie (kołki, czopy, kliny). Jeśli kleić, to które drewno jakim klejem? W tym wpisie postaram się odpowiedzieć na te pytania.

czytaj całość »
Renowacja starego kredensu za pomocą lakieru Sayerlack TZ9305 mat 1
Renowacja starego kredensu za pomocą lakieru Sayerlack TZ9305 mat

Jest to szeroki kredens rzeźbiony. Dąb ciemny,
Jak starodawni ludzie, tak wygląda miło,
Kredens ten jest otwarty - i zapach przyjemny
Płynie z głębi, jak wino, co się ongi piło.
(...)

"Kredens" Artur Rimbaud

Tak właśnie można zacząć tę barwną opowieść o renowacji starego drewnianego kredensu na którym czas odcisnął swoje piętno. Kredens z Kazimierza Dolnego przyjechał do firmy Reno-Antique. Specjaliści profesjonalnie podeszli do pracy i efekt można podziwiać na zdjęciu.

czytaj całość »
Lakiery do drewna - jaki lakier wybrać? 0
Lakiery do drewna - jaki lakier wybrać?

Lakierowanie drewna jest jednym ze sposobów zabezpieczania drewna przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi typu wilgoć i zabrudzania, oraz mechanicznymi uszkodzeniami. Jeśli chcesz się dowiedzieć jaki lakier wybrać do frontów i korpusów szafek, a który do blatów, krzeseł i podłóg, to koniecznie przeczytaj nasz wpis na blogu.

czytaj całość »
do góry
{nocache:5da59ae63cfae316ddfddee94d2c4393#0}
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl