Karta kolorów Trendy kolorystyczne – powiew świeżości w pastelowej odsłonie - cz.2 beż 0
Karta kolorów Trendy kolorystyczne – powiew świeżości w pastelowej odsłonie - cz.2 beż

Beżowe meble sprzyjają stworzeniu neutralnego pomieszczenia, które jednocześnie będzie roztaczało aurę spokoju i przytulności. Beż jest kolorem, który w dużym uproszczeniu powstaje przez rozbielenie brązu. Jest to barwa „Ziemi, naturalna, w stylu ekologicznym. Meble w kolorze beżu mogą występować od bardzo jasnego po ciemny odcień. Firma Sopur w karcie Trendy kolorystyczne przygotowała duży wybór produktów barwiących drewno i materiały drewnopochodne na beżowy kolor.

czytaj całość »
Karta kolorów Trendy kolorystyczne – powiew świeżości w pastelowej odsłonie - cz.1 biel 0
Karta kolorów Trendy kolorystyczne – powiew świeżości w pastelowej odsłonie - cz.1 biel

Karta kolorów Trendy kolorystyczne Sopur to unikalny wzornik kolorów w tonacji bieli, beżów i szarości. W dzisiejszym wpisie znajdziesz produkty w kolorze bieli - bejce, oleje i lakiery. Mam nadzieję, że opis produktów pozwoli Tobie na wybór właściwego rodzaju i wybarwienia produktu. Biel jest kolorem który stwarza wiele możliwości w aranżacji wnętrza. Praktycznie nie stawia żadnych ograniczeń. Bardzo dobrze rozświetla przestrzenie, a białe meble doskonale komponują się z kolorowymi ścianami. Białe, przetarte drewno pięknie współgra z różnego rodzaju okuciami zamków i uchwytami. Jeśli szukasz białych produktów do uszlachetniania drewna, to przeczytaj koniecznie ten artykuł.

Pamiętaj, jeśli masz wątpliwości przy doborze właściwego produktu do barwienia, to zawsze możesz skontaktować się z nami.

czytaj całość »
Sentymentalny Powiew PRL-u – jamnik wraca na salony 0
Sentymentalny Powiew PRL-u – jamnik wraca na salony

Lubicie meble z lat 60-tych XX wieku? Trzeba przyznać, że tamte lata były okresem prawdziwego renesansu dla polskiego wzornictwa meblowego. Różnorodność form, trwałość materiałów sprawiły, że do dzisiaj wiele mebli przetrwało w mieszkaniach, piwnicach, garażach itp. Aktualnie ponownie podbijają serca miłośników stylu vintage. Większość z tych mebli wymaga renowacji. Do pracowni pana Artura tym razem trafił słynny stolik kawowy tzw. "jamnik". Praca nad stolikiem wymagała jak zwykle czasu, cierpliwości i doświadczenia.

czytaj całość »
Kompleksowe rozwiązanie szlifierskie przy produkcji gitar 0
Kompleksowe rozwiązanie szlifierskie przy produkcji gitar

Brzmienie gitary uzależnione jest przede wszystkim od wysokiej jakości pudła rezonansowego. Zwykle powstaje z różnych gatunków drewna np. cedru (top gitary), mahoniu (korpus gitary, gryf gitary), hebanu (na podstrunnice w gitarach akustycznych). Twarde drewno typu mahoń czy cedr musi być poddane odpowiedniej obróbce w tym szlifowaniu. W dzisiejszym wpisie podzielimy się sekretną wiedzą, jakich materiałów ściernych i polerskich użyć, aby praca dała efekt w postaci wspaniale wykończonego instrumentu muzycznego - gitary.

czytaj całość »
Wszystko o wełnie stalowej 0
Wszystko o wełnie stalowej

Czy wiesz, że wełna stalowa jest cieńsza od ludzkiego włosa? Jak produkuje się wełnę stalową? Jaka jest gradacja wełny stalowej? Jaki rodzaj wełny stalowej służy do polerowania, a jaki do szlifowania? Jak można wykorzystać wełnę stalową w procesie barwienia drewna?

Wełna stalowa przypomina zgrzebną wełnę owczą, ale niech nie zwiodą Ciebie pozory... Wełna stalowa nie jest przyjemna w dotyku i bardzo dobrze, ponieważ ma być szorstka i ostra. Wełna stalowa przeznaczona jest do polerowania i szlifowania różnych materiałów, w tym drewna.

czytaj całość »
Popielaty i szary. Poradnik czym i jak barwić drewniane meble 0
Popielaty i szary. Poradnik czym i jak barwić drewniane meble

Meble w odcieniach szarości? W zależności od aranżacji szare meble mogą nadać pomieszczeniu industrialnej wymowy lub eleganckiej nutki. Osobom gustującym w przytulnych pomieszczeniach radzimy wybrać raczej popiele, które delikatnie podkreślają kontury mebla, a dzięki pastelowemu wydźwiękowi ocieplają atmosferę.
W jednym z wpisów wprowadziłam Was w tematykę bieli - dziś kolej na kolor szary i popielaty. Mam nadzieję, że w przystępny sposób przybliżyłam Wam produkty, dzięki którym będziecie mogli wykończyć meble samodzielnie lub z pomocą stolarza. Lakiery, oleje, impregnaty - wszystko w zasięgu ręki :)

czytaj całość »
DREMA 2018 - na drodze do Przemysłu 4.0 0
DREMA 2018 - na drodze do Przemysłu 4.0

od 11 do 14 września w Poznaniu odbywały się Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego.

DREMA to miejsce spotkań producentów, praktyków, ekspertów i pasjonatów powiązanych z obróbką drewna. Wiele się działo: pokazy, konkursy, poligony umiejętności itp.
W tym czasie stworzone zostały meble dla dzieci z Domów Dziecka. Kto je zrobił? Poznańscy studenci Uniwersytetu Przyrodniczego. Dzięki ich pracy powstały biurka, łóżka i szafki.

Na targach nie mogło zabraknąć stoiska Towarzystwa Gospodarczego "Meblopol" sp. z o.o. Przestrzeń stoiska nr 3 w pawilonie 3A została specjalnie zaprojektowana byście mogli w przyjaznych warunkach spojrzeć na produkty, oraz usiąść i porozmawiać z naszymi ekspertami.

Przeczytajcie co działo się na DREMA i zobaczcie zdjęcia.

czytaj całość »
Lakierowanie może być proste! 0
Lakierowanie może być proste!

Chcesz dowiedzieć się jak uniknąć błędów w trakcie lakierowania mebli?

Czy temperatura otoczenia ma wpływ na wybór typu rozcieńczalnika?

Czy eksperymentować, testować proporcje i ustawienia?


Przeczytaj wpis autorstwa pana Zbigniewa Busza Dyrektora Zakładu Usług Produkcyjnych w T.G. Meblopol.

czytaj całość »
Nakastliki – wyjątkowe przedwojenne stoliki nocne 0
Nakastliki – wyjątkowe przedwojenne stoliki nocne

Do renowacji trafiły dwa stylowe nakastliki Czym jest nakastlik? Ten mebel zagościł w sypialniach, a jest to najprościej w świecie stolik nocny. Pochodzenie nazwy nakastlik wywodzi się z języka niemieckiego (nacht -noc, kasten - skrzynia). Pan Artur wykorzystał w doborze koloru bejcy wzornik bejc Sopur, a następnie wybrał 4 kolory i wykonał próbne wybarwienia by zdecydować się na kolor brunat 22-23. Chcesz dowiedzieć się więcej - przeczytaj relację z wykonanych prac.

czytaj całość »
Bejca wodna, bezpieczna i ekologiczna 0
Bejca wodna, bezpieczna i ekologiczna

Szukasz bejcy, która jest bezpieczna dla otoczenia i środowiska? Odpowiedzią jest bejca wodna, która nie posiada w swoim składzie rozpuszczalników. Jest produktem bazującym na wodzie. Dzięki pigmentom nadaje drewnu jednorodne wybarwienie, które odporne jest na promieniowanie UV. Bejca wodna charakteryzuje się bardzo dobrą rozlewnością i ma dłuższy czas schnięcia, co jest atutem jeśli chcesz nanieść poprawki. Bejce wodne Sopur są wyprodukowane zgodnie z normą PN-EN 71-3+A1:2014-12, dzięki czemu można je stosować na zabawki i meble dla dzieci. 

 

czytaj całość »
do góry
{nocache:3f24512f6a36bac5a9a56023bde7722a#0}
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl