Bejca wodna, bezpieczna i ekologiczna 0
Bejca wodna, bezpieczna i ekologiczna

Szukasz bejcy, która jest bezpieczna dla otoczenia i środowiska? Odpowiedzią jest bejca wodna, która nie posiada w swoim składzie rozpuszczalników. Jest produktem bazującym na wodzie. Dzięki pigmentom nadaje drewnu jednorodne wybarwienie, które odporne jest na promieniowanie UV. Bejca wodna charakteryzuje się bardzo dobrą rozlewnością i ma dłuższy czas schnięcia, co jest atutem jeśli chcesz nanieść poprawki. Bejce wodne Sopur są wyprodukowane zgodnie z normą PN-EN 71-3+A1:2014-12, dzięki czemu można je stosować na zabawki i meble dla dzieci. 

 

czytaj całość »
Jaką bejcę wybrać? Rodzaje bejcy do drewna 0
Jaką bejcę wybrać? Rodzaje bejcy do drewna

W dzisiejszym wpisie możesz przeczytać czym jest bejca, jakie są jej rodzaje i jak przygotować powierzchnię do jej aplikacji. Podział bejc został wykonany ze względu na zastosowanie jak i skład, co powinno pomóc w podjęciu decyzji którą bejcę możesz wykorzystać do barwienia.
Większość rodzajów bejc znajdziesz w ofercie naszego sklepu, dlatego dla twojej wygody zamieszczone zostały bezpośrednie odnośniki do produktów. Temat bejc i bejcowania poruszany był już wcześniej na naszym blogu, tu również z myślą o tobie na końcu wpisu znajdziesz przydatne linki. Życzę miłej lektury, a jeśli masz pytania lub sugestie to napisz je w komentarzu.

czytaj całość »
Bejca do drewna pastelowa (BPA, BPA-D) 0
Bejca do drewna pastelowa (BPA, BPA-D)

Linia Bejc Pastelowych z oznaczeniem BPA i BPA-D to odpowiedź na potrzeby Klientów poszukujących stonowanych kolorów, które nawiązują do barw natury. Bejce te przeznaczone są do barwienia drewna i materiałów drewnopochodnych. Subtelne wybarwienia pięknie podkreślają rysunek drewna nadając meblom unikalnego charakteru. Jeśli szukasz rozwiązania, które gwarantuje odporność na światło, łatwość barwienia i możliwość przecierania dużych powierzchni to Bejca Pastelowa jest tym czego poszukujesz.

czytaj całość »
Pomysł na odnowienie sosnowej szafki na buty 1
Pomysł na odnowienie sosnowej szafki na buty

Drewniane meble nadają mieszkaniu charakteru. Ale w miarę upływu czasu mogą stracić swój atrakcyjny wygląd, zwłaszcza meble sosnowe, z wiekiem nabierają pomarańczowo – brązowego koloru. Taka zmiana pasuje w określonych pomieszczeniach, ale w większości przypadków skłania do zmiany umeblowania. Co zrobić z ulubioną szafą, regałem, stolikiem kawowym czy też komodą, które stały się mało atrakcyjne?
Odpowiedzią na to pytanie jest opis pracy, którą wykonał pan Michał. Przemienił nieciekawie wyglądającą komodę na buty w całkiem nowoczesną szafkę w oryginalnym kolorze i przyjemnym dla oka wyglądzie.
Artykuł został przygotowany przez Ekspertów firmy SOPUR z Bydgoszczy, całość prac wykonał i udokumentował na fotografii pan Michał Szabrow.

czytaj całość »
Bejcowanie drewnianych podłóg 0
Bejcowanie drewnianych podłóg

Drewniane podłogi są wyjątkowym akcentem w mieszkaniu. Nadają charakteru, zdobią ale przede wszystkim są najczęściej użytkowaną powierzchnią. Jak dobrze zabezpieczyć podłogę nadając jej niepowtarzalnego wyglądu? Podłogi drewniane są w cenie, dlatego jeśli chcemy cieszyć się nimi przez kolejne lata należy je dobrze zabezpieczyć - w końcu to tu dzieci zrobią swój plac zabaw, wpadną butami wypełnionymi piaskiem, niezliczoną ilość razy coś się wyleje, spadnie. W dzisiejszym wpisie prezentujemy bejcę, lakier i olej, które spełnią Wasze oczekiwania.

czytaj całość »
Drewniana skrzynka dekoracyjna - bejca i olej do drewna 0
Drewniana skrzynka dekoracyjna - bejca i olej do drewna

Gospodarność, pomysłowość, oszczędność - w tych trzech słowach można opisać pomysł na zaadoptowanie istniejącego przedmiotu do całkiem nowego przeznaczenia. Ostatnio widziałam jak można zrobić fotele ogrodowe ze zwykłych palet, albo oryginalny stolik do gry w warcaby, kółko i krzyżyk. Nakład finansowy niewielki - radość ogromna.
Jeśli zastanawiasz się jak zwykła drewniana skrzynka może przemienić się w dekoracyjny element - to przeczytaj nasz wpis.
Artykuł został przygotowany przez Ekspertów firmy SOPUR z Bydgoszczy.

czytaj całość »
Porównanie bejcy nitro z bejcą pastelową 0
Porównanie bejcy nitro z bejcą pastelową

Szukasz bejcy do mebli? Chcesz uzyskać efekt rustykalny? Zależy Tobie na jednolitym wybarwieniu z widocznym rysunkiem usłojenia?
Bejca Nitro firmy Sopur charakteryzuje się przede wszystkim wysoką jakością, bogactwem kolorów, optymalnym czasem schnięcia. Dedykowana jest do drewna europejskiego. Sopur jest obecny na polskim rynku od wielu lat dzięki temu marka kojarzona jest przez większość profesjonalnych stolarzy.
Artykuł został przygotowany przez Ekspertów firmy SOPUR z Bydgoszczy.

czytaj całość »
Profesjonalne bejcowanie drewna 0
Profesjonalne bejcowanie drewna

Profesjonalne bejcowanie drewna nie jest trudne pod warunkiem, że będziemy pamiętać o tym by właściwie dobrać rodzaj bejcy do elementu jaki chcemy barwić. Dąb, jesion a także sosna to materiał, który bardzo dobrze chłonie bejcę i pozwala na uzyskanie wybarwienia „rustykalnego” czyli takiego, które podkreśla pory czy rysunek drewna. Doskonałą bejcą, która spełni to zadanie jest Bejca Nitro firmy Sopur. Jest to produkt przystosowany do nanoszenia natryskiem a także pędzlem i wałkiem, bejcę można przecierać tamponem z miękkiej flaneli (w przypadku gdy barwimy dąb lub jesion) pogłębiając efekt rustykalny.

czytaj całość »
Bejcowanie drewna - poradnik 1

bejcowanie drewna pędzlem

Dziś szukamy odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Jak pomalować bejcą stare meble?

Czy bejcę można pokryć woskiem?

Jak lakierować bejcowaną powierzchnię aby uniknąć tzw. "krwawienia"?

Jak bejcować w poprzek włókien?

Jeśli nie wyczerpaliśmy tematu - napisz do nas, a twoje pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi.

czytaj całość »
do góry
{nocache:472accfff4d6b32835b6345d6e2dcc2a#0}
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl